Dobrý den, dnes je Úterý, svátek má Luboš.        CZ |  EN |  RU

Volba svatebního data

Volba data a dne, který se stane vaším svatebním, je povinnost velmi příjemná a první, která vás čeká hned poté, co se rozhodnete vstoupit do svazku manželského. Vaším pomocníkem bude jistě v první řadě kalendář. Přesto volba tohoto dne není tak úplně jednoduchá a je třeba zvážit hned několik faktorů. 

V prvé řadě samozřejmě vaše přání. Každý z nás je jiný a stejně tak se naše představy o svatebním dni různí. Pokud jste nedočkaví, budete jistě chtít stát před oltářem co nejdříve od zásnub a ani vám tolik na datu záležet nebude. Jiní zase své datum svatby budou pečlivě vybírat, zvažovat a nechají si dostatek času na pečlivé přípravy tohoto jedinečného dne. Pokud se chcete vyhnout zbytečnému stresu a shonu, volte spíše tu druhou variantu. Pokud se vám vše podaří realizovat co nejblíže vašim ideálům a snům, bez zbytečných nervů, můžete si gratulovat. A aby tomu tak bylo, bez důkladných příprav to nejde. A ačkoli se to zdá poměrně dlouho, ideální je začít plánovat svatební den cca 6-7 měsíců předem. 

Vzpomínat na svatbu budete po celý život, proto i datum své svatby přizpůsobte tomu, aby se vám vzpomínalo co nejlépe. Při výběru data myslete také na své rodiče, přátele a příbuzné, které chcete na svatbu pozvat. Jistě by je mrzelo, kdyby se nemohli vašeho velkého dne zúčastnit. 

Neméně důležité je také místo, kde se bude svatební obřad a hostina odehrávat. Pokud máte nějaké oblíbené místo, spojené s romantickými vzpomínkami či zámek, kde se vám velmi líbilo, je třeba zamluvit si své svatební datum předem a kontaktovat také příslušný úřad, který zajistí formálnost vašeho obřadu. Výběr ideální lokality je jistě velmi příjemnou povinností, proto tomu věnujte náležitou pozornost. 

V neposlední řadě je třeba brát také ohled na dostupné finance, které jste schopni či chcete do svatebního dne investovat. Jistě chcete ze svého svatebního dne udělat jeden z nejvýznamnějších ve vašem společném životě. Proto je nezbytné částku, kterou za něj vynaložíte předem důkladně promyslet a poté také vašim finančním možnostem přizpůsobit svatební datum. 

Pokud se svatebním obřadem nijak nechvátáte a plánujete ho někdy v budoucnosti, máte také dostatek času popřemýšlet nad ideálním ročním obdobím. Nejčastější jsou svatby v létě, ale zimní svatba má také své nepopsatelné kouzlo. 

Toto jsou asi ty nejdůležitější okolnosti, které je třeba zvážit při přemítání nad svatebním kalendářem.

  
 
LA FLORISTA     |     2010.     |     Zajímavé weby     |     SEO & Webdesign by NET sign studio
Textové, grafické a multimediální materiály jsou majetkem provozovatele a jakékoliv jejich použití dalšími stranami je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. Fotografické materiály poskytnuté zákazníky jsou zveřejňovány pouze s jejich souhlasem.