Dobrý den, dnes je neděle, svátek má Daniel.        CZ |  EN |  RU

Svatební kytice z růží nebo z call?

Trendem této sezony jsou jednoznačně svatební kytice z růží a call. Nezáleží ani tolik na tom, zda je svatba v kruhu rodinném s menším rozpočtem určeným květinám či se jedná o svatbu okázalejší s mnoha hosty a rozpočet pro květinovou výzdobu je přeci jen vyšší.

Svatební kytice z růží

svatební kytice růžeNevěsty se drží klasiky v podobě růží, které jsou královnami mezi květinami již od nepaměti. Růže ve svatební kytici jsou často doplňovány frézií, eustomou nebo třeba exotickou orchideí či jinými netradičními květinami, ale základním stavebním pilířem celé svatební kytice i další výzdoby jsou růže v různých barevných odstínech. Ale i tady se dá říci, že bílá svatbám kraluje. Barevné doplnění je nejčastěji v zelených, růžových či fialových odstínech. Trendy v barvách květin samozřejmě jdou ruku v ruce s módními vlnami, letos je fialová barva IN, v příští sezoně nás možná čeká něco zcela jiného… Velmi často je celá svatební dekorace a výzdoba doplňována růžovými okvětními plátky, které se pohazují po stolech při svatební hostině nebo je malé družičky dostávají do košíčků a hází je nevěstě pod nohy cestou k oltáři, či po obřadu na novomanžele místo rýže. Okvětní plátky z růží se také dají využít při dekoraci novomanželského apartmá.

Svatební kytice kaly

Svatební kytice z kal (správně: call), které jsou v posledních několika letech stále populárnější, se drží stejného trendu, co se barevnosti týká, jako růže. Převládají jednoznačně bílé kaly svázané k sobě s ponechánímm delších stonků – kytice typu „Zepter“. Případně se cally doplňují o další tipy květů, stejně tak jako růže například o eustomu, frézii, dendrobium či delphinium a jiné.

Pokud se nevěsta nedokáže mezi těmito kráskami rozhodnout, není problém její svatební kytici udělat z kombinace růží a call. Tato kombinace působí velmi elegantně a vznešeně. Existuje mnoho barevných variací takové svatební kytice a nekonečně mnoho možností další květinové výzdoby kombinované z těchto dvou květin.

  
 
LA FLORISTA     |     2010     |     Zajímavé weby     |     SEO & Webdesign by NET sign studio
Textové, grafické a multimediální materiály jsou majetkem provozovatele a jakékoliv jejich použití dalšími stranami je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. Fotografické materiály poskytnuté zákazníky jsou zveřejňovány pouze s jejich souhlasem.