Dobrý den, dnes je neděle, svátek má Daniel.        CZ |  EN |  RU

Svatební kytice „luční“ a „zámecké“

levandulová kyticeVelkým trendem poslední doby jsou pohodové svatby, nespoutané žádnými zvyky, tradicemi, s nenucenou zábavou, bez povinného uspořádání u svatební tabule a třeba i bez nutných obleků a kravat pro pány.  Svatba se koná často venku, na louce, na statku, v otevřeném prostranství, kde je příroda na blízku. Květiny by měly být součástí svatby, splynout s volným duchem a láskou k přírodě. Místo pevně vázaných kytic zde mají své místo volnější vazby svatební kytice, které by měly navodit dojem čerstvě natrhané kytice na louce. Toto velmi časté zadání nevěst nás opravdu baví. Luční kytice jsou úžasné množstvím možných kombinací květin s přidáním čerstvých bylinek pro jedinečnou vůni. Použít lze také různé druhy přírodních materiálů, například čerstvé jarní proutky vrby dodají nejen svatební kytici, ale pak i celé svatební výzdobě jedinečný ráz. V létě můžeme do květin i výzdoby přidat klasy obilí a na podzim třeba nádherně zbarvené dubové listí, zima nabízí například možnost tématu ledových krystalů…  V každé roční době najdeme kouzlo, které se může stát pojícím prvkem celé svatební výzdoby, a květiny dokonale podtrhnou pohodu svatebního dne.

luční kytice

Na druhou stranu máme velmi rádi i elegantní svatby zámecké, které jsou neméně oblíbené. Z krásných lokalit se jen těžko vybírá ta jedna jediná. Svatební obřad často bývá venku v zámeckém parku nebo zahradě, případně v kapli. Svatební kytice a výzdoba by se měla ubírat jiným směrem, měla by být elegantnější, noblesnější. Doporučujeme pak nevěstám kompaktnější vazby svatební kytice kulaté, převislé nebo i asymetrické, použít je možné jakékoli květiny a barvy, podle vkusu nevěsty a ženicha. Do výzdoby lze zakomponovat například na kulaté stoly vysoké skleněné číše, které působí velmi elegantním dojmem, na stoly položit zrcadla, ve kterých se odráží třpyt skla i porcelánu a večer i plamínky svíček. Vznikne tak jedinečná atmosféra plná odlesků a romantiky.

zámecká kytice

Ať plánujete svatbu „luční“ nebo „zámeckou“ nebo úplně jinou…, bez květin by nebyla svatba svatbouJ to, co nás na svatební floristice nejvíc baví je množství variant, kombinací, jedinečnost každé svatby a inspirace, kterou nám vy, nevěsty, přinášíte v podobě vašich přání. Naším přáním hlavně je, aby vaše svatba byla kouzelná a nezapomenutelná.

  
 
LA FLORISTA     |     2010     |     Zajímavé weby     |     SEO & Webdesign by NET sign studio
Textové, grafické a multimediální materiály jsou majetkem provozovatele a jakékoliv jejich použití dalšími stranami je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno. Fotografické materiály poskytnuté zákazníky jsou zveřejňovány pouze s jejich souhlasem.